Ogier vyhrál v Turecku a vrátil se do hry o sedmý titul mistra světa po sobě

Úřadující mistr světa využil zaváhání hlavních uchazečů o letošní korunu a ziskem se vrátil do boje o sedmý titul mistra světa v rallye po sobě. Lídr Ott Tänak s Toyotou a druhý muž průběžného pořadí Thierry Neuville v Hyundai totiž v Turecku zaváhali.

Estonec Tänak zůstává po vítězství v závěrečné power stage, za niž bral pět bodů, a konečné 16. pozici s 210 body v čele. Na druhé místo se ztrátou 17 bodů posunul turecký vítěz Ogier, třetí Neuville (v Turecku dojel osmý) má 180 bodů. Do konce letošní sezony chybějí ještě tři rallye.

Desátý díl seriálu Citroënu vyšel skvěle. Za Ogierem skončil druhý jeho týmový kolega Esapekka Lappi, třetí byl Andreas Mikkelsen s Hyundai.

V Turecké rallye startoval loňský šampion WRC2 Jan Kopecký. Tovární jezdec Škody obsadil v celkovém pořadí 11. místo, v hodnocení WRC2 Pro byl druhý.